Programy do mailingu
Strona główna » Blog » Oprogramowanie » Programy do mailingu, które warto rozważyć.

Automatyzacja wysyłki email i przemyślana strategia mailingu w marketingu zwiększa prawdopodobieństwo, że programy do mailingu, który wybierzemy, w większym stopniu spełni nasze oczekiwania. Na szczęście dzięki dużej konkurencji cena takiego potencjonalnego programu nie jest zbyt wysoka. W tym podsumowaniu przyjrzymy się bliżej sześciu wartym uwagi programom. Najpierw kilka ważnych kwestii przed zakupem.

Czym są programy do mailingu?

Oprogramowanie do email marketingu pozwala na tworzenie i zarządzanie listami kontaktów w zależności, z której kampanii kontakt został pozyskany. Pomaga w projektowaniu i wysyłaniu atrakcyjnych wiadomości e-mail oraz śledzeniu, czy zostały one otwarte i przeczytane.

Czy to nie brzmi wspaniale?

Wraz z rozwojem technologii, łatwo można znaleźć rozwiązania, które dają możliwość tworzenia email marketingu opartego na szablonach. Jak każde szablony bardzo łatwo można je spersonalizować. Zapisując się na listę subskrybentów naszych treści klient daje nam już pierwszy znak, że potencjalnie jest zainteresowany naszymi usługami. Dlatego warto dostarczać mu wysokiej jakości treści, które możesz testować przy pomocy testów a b. W zależności od branży i etapu kampanii, nie zawsze warto od razu przesyłać ofertę.

Różne strategie wymagają odmiennych narzędzi. Inne wykorzystamy przy prospectingu, a inne przy newsletterze. Wiele z nich umożliwia integrację z pozostałymi systemami, które mamy już w swojej firmie. Na przykład CRM, w którym dokonujemy segmentacji klientów, dzięki czemu możemy spersonalizować treści.

Jeśli prowadzisz bardzo małą firmę i przechowujesz swoje kontakty w arkuszu kalkulacyjnym w większości przypadków możesz importować je do programu mailingowego. Jednak wraz z rozwojem firmy metoda ta może stać się kłopotliwa. Podsumowując korzystając z tych narzędzi do automatyzacji wysyłki email i email marketingu, możesz łatwo stworzyć bazę danych subskrybentów, podzielonych na segmenty, w zależności od zbieranych danych. To główny powód, dla którego platformy email marketingu są tak popularne. Sztuką jest dokładne zrozumienie odbiorców i odpowiednie przypisanie ich do segmentów.

Program do mailingu – jak może Ci pomóc?

1. Oszczędność czasu

Nie trzeba tworzyć wyrafinowanych statystyk, żeby zobaczyć, że jedną z najważniejszych korzyści jest oszczędność czasu. Wyobraź sobie, że musisz napisać email do każdej osoby, która wpisała się na listę. Wyobraź sobie, ze musisz kontrolować, do kogo email został już wysłany, do kogo nie i czy przypadkiem, ktoś z klientów już nie odpisał w trakcie trwania kampanii, że jest zainteresowany ofertą. Tworząc plan kampanii minimalizujesz czas poświęcony na jej obsługę. Dzięki automatyzacji e-maili możesz skuteczniej skalować swoje kampanie marketingowe.

2. Pozwala spersonalizować doświadczenia klientów

Prawidłowo przypisana osoba do segmentu pozwala na automatyzacje wiadomości e-mail z bardziej spersonalizowanymi i wciągającymi komunikatami. To jeden z głównych powodów, dla których automatyczne wiadomości e-mail uzyskują znacznie wyższe wskaźniki zaangażowania niż w przypadku standardowych kampanii e-mailowych.

3. Umożliwia mierzenie

Obliczenie zwrotu z inwestycji w automatyzację wysyłki email jest stosunkowo proste. Podobnie jak w innych działaniach Twojego przedsięwzięcia, musisz znać takie rzeczy, jak: koszt, czas realizacji i powiązany przychód. Również w mailingu możesz mierzyć koszt pozyskania klienta i średnią wartość życia klienta. Korzystanie z programu do mailingu zazwyczaj jest rozliczane w subskrypcji miesięcznej. Na koniec miesiąca zawsze możesz sprawdzać statystyki skuteczności wysłanych i dostarczonych wiadomości. Korzystając z dodatkowych narzędzi możesz nawet się dowiedzieć, co odbiorca je czytał i ile czasu poświęcił 🙂

4. Współpraca z innymi kanałami marketingowymi

Automatyzacja wysyłki email to jedno. Wiele narzędzi pozwala na łatwe łączenie kampanii z innymi kanałami, aby uzyskać pełniejszy obraz. Zastanawiałeś/aś się kiedyś dlaczego niektóre firmy wysyłają ofertę emailem jako link? Najprawdopodobniej dlatego, żeby śledzić działania z nią związane, które zostały podjęte. Czy została otwarta, ile czasu czytana, na której stronie, czy została wydrukowana?

Programy do mailingu w większości przypadków dają możliwość połączenia z systemem CRM, dzięki czemu odpowiedź na email może skutkować powstaniem nowego leadu w Twoim systemie.

Narzędzia do mailingu, które mogą pomóc:

1. Woodpecker

Program do mailingu do wysyłania cold-maili i follow-upów. Automatyzacja wysyłki email pozwala na stworzenie kampanii, która umożliwia sekwencyjne wysyłanie wiadomości, zawierające proste zasady regulujące zachowanie kampanii, w zależności od działań odbiorcy. Dzięki czemu Woodpecker jest bardzo prosty w obsłudze oraz od pierwszego zalogowania na stronie, wyświetlane są wyczerpujące wskazówki w jaki sposób stworzyć swoje pierwszą kampanie i jak poruszać się po interfejsie.

CechaWoodpecker.co
Bezpłatny okres próbny30 dni
Widełki cenowe za miesiąc39$ – 69$
Polska wersja językowaNie
Nieograniczony e-mailTak
Tworzenie metodą „przeciągnij i upuść”Tak
Integracja z CRMZapier
Testy A/BTak
Support Tak
Aplikacja mobilnaTak
Automatyczna wysyłka serii mailiTak
Szablony kampaniiNie
Landing pagesNie
Wiadomości SMSNie
Dobry dla:Prospecting, cold emails

2. ActiveCampaign

Program daje możliwość tworzenia dużych automatyzacji mailingowych. Dzięki czemu, klient może być wpisany na wiele list, a każda lista może być obsługiwana przez różne kampanie. Umożliwia to w łatwy sposób prowadzić klienta po swoim produkcie, dawkując mu wiedzę niezbędną na danym etapie znajomości produktu lub usługi. Ten program do mailingu jest bardzo rozbudowane i daje wiele możliwości prowadzenia odbiorcy. Dodatkowo producent oferuje wiele gotowych szablonów, które można wykorzystać do swoich celów.

CechaBrand Guidelines | ActiveCampaign
Bezpłatny okres próbny14 dni
Widełki cenowe za miesiąc9$ dla 500 kontaktów, 275$ dla 50 000 kontaktów
Polska wersja językowaTak
Nieograniczony e-mailTak
Tworzenie metodą „przeciągnij i upuść”Tak
Integracja z CRMZapier
Testy A/BTak
Support Tak
Aplikacja mobilnaTak
Automatyczna wysyłka serii mailiTak
Szablony kampaniiTak
Landing pagesTak
Wiadomości SMSTak

3. SendinBlue

To rozwiązanie do marketingu e-mailowego skierowane bezpośrednio do małych i średnich firm. Automatyzacja wysyłki email może służyć jako bardziej kompletne centrum marketingu. Nowe i godne uwagi funkcje obejmują: automatyzację, wbudowane zarządzanie relacjami z klientami (CRM) oraz usługę tworzenia szablonów. Podsumowując połączono to z atrakcyjną ceną, otrzymując platformę e-mail marketingu godną polecenia.

CechaSendinblue Logo Vector - (.SVG + .PNG) - SearchVectorLogo.Com
Bezpłatny okres próbnyBrak ograniczenia czasowego. Limit dzienny 300 wysłanych maili
Widełki cenowe za miesiąc25$ – 99$ w zależności od wersji i liczby wysłanych maili
Polska wersja językowaNie
Nieograniczony e-mailNie
Tworzenie metodą „przeciągnij i upuść”Tak
Integracja z CRMZapier
Testy A/BTak
Support Tak
Aplikacja mobilnaNie
Automatyczna wysyłka serii mailiTak
Szablony kampaniiNie
Landing pagesNie
Wiadomości SMSTak

4. Pabbly

Aplikacja do e-mail marketingu, która umożliwia wysyłanie masowych wiadomości e-mail poprzez połączenie za pośrednictwem dowolnej, zewnętrznej usługi lub wbudowanego SMTP. Pabbly ma możliwość zarządzania całością listy subskrybentów. Dodatkowo jest wyposażony w narzędzie, które ma możliwość tworzenia e-mail na zasadzie „drag and drop” i pozwala skonfigurować wiele reguł automatyzacji wysyłania wiadomości e-mail.

CechaPabbly Brand | Pabbly
Bezpłatny okres próbny14 dni
Widełki cenowe za miesiąc29$- 5 000 kontaktów, 349$ – 200 000 kontaktów
Polska wersja językowaNie
Nieograniczony e-mailNie (od 500 do 50 000)
Tworzenie metodą „przeciągnij i upuść”Tak
Integracja z CRMOgraniczony
Testy A/BNie
Support Tak
Aplikacja mobilnaNie
Automatyczna wysyłka serii mailiTak
Szablony kampaniiNie
Landing pagesNie
Wiadomości SMSNie

5. GetResponse

GetResponse to kolejna usługa e-mail marketingu, która ma również pewne możliwości automatyzacji i skierowana jest do małych i średnich firm. Ponad to ma atrakcyjną cenę i dużą listę kuszących integracji innych firm. Do swoich funkcjonalności narzędzie to może dodać: powiadomienia web-push, czat e-mail, przepływy pracy automatyzacji i rozbudowany marketing tekstowy SMS. Producent skupia się na możliwości integracji z innymi narzędziami handlowymi, przez co z czasem możliwe, że znajdziesz programy, których używasz. Wszystko to razem sprawia, że automatyzacja wysyłki email przy pomocy ​​GetResponse jest godnym uwagi wyborem, nawet jeśli brakuje w nim niektórych z bardziej zaawansowanych funkcji, które znajdziesz w innych rozwiązaniach. Absolutnie przyjazny w obsłudze, z którym nawet początkujący specjalista do marketingu poradzi sobie konfigurując pierwszą kampanię 🙂

CechaGetResponse Logo - A Digital Marketing Agency and Web Design Company | Just  Digital Inc
Bezpłatny okres próbny30 dni
Widełki cenowe za miesiąc12,30$ – 1000 kontaktów, 369$ – 100 000 kontaktów
Polska wersja językowaTak
Nieograniczony e-mailTak
Tworzenie metodą „przeciągnij i upuść”Tak
Integracja z CRMZapier
Testy A/BTak
Support Tak
Aplikacja mobilnaTak
Automatyczna wysyłka serii mailiTak
Szablony kampaniiTak
Landing pagesTak
Wiadomości SMSTak

6. ConstantContact

Rozwiązanie do e-mail marketingu, które obejmuje skoncentrowanie się na marketingu e-commerce, oprócz zwykłego marketingu marki. Po pierwsze odnajdziesz tutaj dobrą mieszankę funkcji startowych, pokaźną listę integracji z innymi narzędziami i dość długi, 60-dniowy, bezpłatny okres próbny. Po drugie jest łatwy w użyciu i integracji z innymi usługami internetowymi. Automatyzacja wysyłki email i jego zestaw funkcji jest zdecydowanie skierowany do małych firm, co oznacza, że ​​jest elastyczny i wszechstronny.

CechaFile:Constant-contact-logo.svg - Wikimedia Commons
Bezpłatny okres próbny30 dni (przy rejestracji trzeba podać dane do płatności)
Widełki cenowe za miesiąc20$ – 500 kontaktów, 335$ – 50 000 kontaktów
Polska wersja językowaNie
Nieograniczony e-mailTak
Tworzenie metodą „przeciągnij i upuść”Tak
Integracja z CRMZapier
Testy A/BTak
Support Tak
Aplikacja mobilnaTak
Automatyczna wysyłka serii mailiTak
Szablony kampaniiTak
Landing pagesTak
Wiadomości SMSNie

Zestawienie wszystkich wymienionych programów.

CechaWoodpecker ActiveCampaign SendinBlue Pabbly GetResponse ConstantContact
Bezpłatny okres próbny30 dni14 dniBrak ograniczenia czasowego. Limit dzienny 300 wysłanych maili14 dni30 dni30 dni (przy rejestracji trzeba podać dane do płatności)
Widełki cenowe za miesiąc użytkowania39$ – 69$9$ dla 500 kontaktów, 275$ dla 50 000 kontaktów
25$ – 99$ w zależności od wersji i liczby wysłanych maili29$- 5 000 kontaktów, 349$ – 200 000 kontaktów12,30$ – 1000 kontaktów, 369$ – 100 000 kontaktów20$ – 500 kontaktów, 335$ – 50 000 kontaktów
Polska wersja językowaNieTakNieNieTakNie
Nieograniczony e-mailTakTakNieNie (od 500 do 50 000)TakTak
Tworzenie metodą „przeciągnij i upuść”TakTakTakTakTakTak
Integracja z CRMZapierZapierZapierOgraniczonyZapierZapier
Testy A/BTakTakTakNieTakTak
Support TakTakTakTakTakTak
Aplikacja mobilnaTakTakNieNieTakTak
Automatyczna wysyłka serii mailiTakTakTakTakTakTak
Szablony kampaniiNieTakNieNieTakTak
Landing pagesNieTakNieNieTakTak
Wiadomości SMSNieTakTakNieTakNie
PrzetestujWoodpecker ActiveCampaign SendinBlue Pabbly GetResponse ConstantContact

Przekonajmy się czy możemy zwiększyć sprzedaż w Twojej firmie.

Karol Tabiś

Uważam, że każda firma może zwiększyć sprzedaż jeżeli ma prawidłowe procedury pozyskiwania klientów, ofertowania i marketingu. Od 2008 jestem związany ze sprzedażą i marketingiem. 

Sprzedaż to proces, który można ulepszać w nieskończoność. Moje usługi polegają na pomocy w rozwinięciu tego potencjału. Doradzam, szkole i wykonuje wdrożenia marketingowe.

BEZPŁATNA KONSULTACJA

VODMEDIA Sp. z o.o
Westerplatte 51, 58-100 Świdnica

NIP:8842808422 
KRS:0000918797
REGON:389849739